Yapım Aşamaları

YAPIM AŞAMALARI

 1. ZEMİN BETON
  • DOLGU ZEMİN BETON

Dolgu malzeme üstü hasır çelik döşenmesi, c20-25 hazır beton uygulanması ve tasfiyesi, Kepçe ile arsanın düzlenmesi kalıp içinin blokaj taşı ile doldurulması çelik kurulumundan sonra 5 cm şap beton uygulaması ile zemin beton işlemi sonlandırılır.

 • RADYE TEMEL

Radye temeline kazı işlemi ile başlanır. Daha sonra 10-15 cm kalınlığında grobeton dökülür. Grobeton üzerine temel kalıbı çakılır veya radye temel yüksekliğine göre tuğla duvar örülür. Yer altı sularının donatılara ulaşmasını engellemek için grobeton üzerine izolasyon yapılır.Kolon filizleri bırakılarak yapılan bu işlem inşaatın en önemli evrelerinden biridir. Donatı imalatı tamamlandıktan sonra kalıp projede belirtilen beton sınıfına uygun olarak dökülür.

 

 1. FOSEPTİK UYGULAMASI

Kepçe yardımı ile fosseptik çukurunun açılması, açılan çukura 100’lük rögar bileziğinin döşenerek rögar kapağı kapatılır. Evin pis su gideri ile rögar bağlantısı 100-120’lik pimaş boru ile yapılır. Rögar içine çekvalf yerleştirilir.

 1. ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÜRETİMİ

Ankara-Kahramankazan ilçesinde bulunan  fabrikamızda  1mm paslanmaz galvanizli çelik kullanarak özel imal edilen  U,C, Omega ve Köşebent profillerden oluşturulan duvar panelleri, çatı makasları, taşıyıcı kiriş ve kolonların vidalı sistem ile üretimi tamamlandıktan sonra şantiye alanına sevkinin sağlanması ile bu işlem tamamlanır.

 

 1. ÇELİK KONSTRÜKSİYON MONTAJI

İnşaat sahasına sevk edilen duvar panelleri, çatı makasları, taşıyıcı kiriş ve kolonların zemin beton üzerine projesine uygun olarak montajının yapılması.

 

 1. ÇATI İMALATI

Çatılarımız %30 eğim ve üzeri olacak şekilde, 11mm OSB üzerine nem bariyeri üzeri şıngıl ve ya trapez saç olarak imal edilir.

 1. DUVAR PANELLER

İç ve dış duvarlar 11 cm kalınlığındadır. Dış cephe HekimBoard marka  10x305x2500 ölçülerinde fugalı  özel kesim fibercementten oluşmaktadır. İç cephede kullanılan 12,5 mm kalınlığında alçıpan kullanılır. Dış cephe macun uygulaması üzeri  Filli Boya Favori Serisi ile boyanır. İç cephe alçı uygulaması sonrası kartonpiyer  ve perdeliklerin montajı sonrası boyanır.

 1. TAVAN SİSTEMİ

Alçıpan U ve C profillerinden asma tavan uygulaması yapılır. 12,5 mm alçıpan ile kapatılıp alçı ve boya uygulaması yapılır.

 1. YALITIM UYGULAMASI

Standart yalıtım, 100 mm Knauf mineral cam yünü ile yapılır. Tüm iç dış duvarlar ve çatıda aynı şekilde uygulanır. Opsiyonlu yalıtım; taş yünü ve diğer yapı elemanları kullanılarak yapılır.

 1. ELEKTRİK VE SIHHI TESİSAT

Elektrik sistemi  trifaze sistem olarak sıva altı döşenmektedir. Prizlerde 3x2,5 antigron; lambalarda 2x1,5-2x2,5-3x1,5 antigron; ana giriş 5x4 antigron kablo ile yapılır.   Sigorta, priz, anahtar ve aydınlatma gibi diğer elemanlarda TSE belgelidir. Sayaç bağlantısı ve abonelikler müşteriye aittir.

Sıhhi tesisat sıva altı 20’lik PPRC olarak döşenir. Kullanılan tüm ürünler TSE belgelidir. Su sayacı ve abonelikler müşteriye aittir.

 1. ISINMA SİSTEMİ

Tüm evlerimize baca tuğlası kullanılarak asma baca yapılmaktadır İsteğe bağlı olarak kombi tesisatı , şömine ve alttan ısıtma uygulamaları yapılır.

 1. KAPILAR

İç kapılar 80x200 cm,90x200 cm Amerikan panel, dış kapılar 160x200 cm çelik kapıdır.Opsiyonel olarak farklı yapı elemanları kullanılabilir.

 1. PENCERELER

Adopen marka 70 seri beyaz doğramalar kullanılır. Renkli doğramalar opsiyoneldir. Farklı firmalar değerlendirilir. Camlar 4+16+4 ısı camdır.

 1. BANYO

Zemin ve duvarlara seramik uygulaması yapılır.6mm temperli camlı, tekneli, 90x90 ebatlarında oval veya kare duşakabin konulması 90cm seramik lavabolu banyo dolabı montajı, klozet ve bataryaların montajının yapılması.

 

 1. MUTFAK

Mutfak ölçülerine uygun olarak 2-2,20-2,40-2,60 ölçülerinde modüler mutfak dolabının montajının yapılması ve tezgâh arası seramik uygulaması.

 1. PARKE

8 mm kalınlığında altı 5mm kapron şilte  üstene laminant parke uygulaması yapılır. Süpürgelikler 6 cm kalınlığındadır. Diğer seçenekler değerlendirilir.

ÜST Call Now Button
Open chat